Tło

Realizacja

Aplikacje mobilne GDDKiA

Tło
Ikona


Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad to organ administracji rządowej administrujący wszystkimi drogami krajowymi w Polsce. Zajmuje się m.in. zarządzaniem na nich ruchem, we współpracy z samorządami, ich rozbudową i utrzymaniem oraz uczestniczy w realizacji polityki transportowej.
GDDKiA potrzebowała aplikacji mobilnej, która pozwalałaby na prezentowanie danych z urządzeń terenowych. Zadaniem aplikacji było przedstawienie m.in. zdjęć z monitoringu wizyjnego, informacji pogodowych ze stacji meteo czy wyświetlanej zawartości tablic o zmiennej treści. Umożliwia to kierowcom ​ uzyskiwanie​ dużej ilości aktualnych danych podczas jazdy czy planowania​ trasy.


Wywiązaliśmy się z tego zadania, tworząc aplikację o przejrzystym i zrozumiałym interfejsie, która pozwala na szybki dostęp do potrzebnych danych. Punkty pomiarowe umieszczone zostały na mapie, a dzięki geolokalizacji użytkownik w intuicyjny sposób może odnaleźć najbliższe z nich.
Stworzyliśmy aplikację w technologii natywnej, tworząc osobne wersje dla systemów iOS oraz Android. Dzięki temu są optymalnie dostosowane do danej platformy, w pełni wykorzystując możliwości urządzeń.